Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/seofabryka/public_html/m-gok.pl/wp-content/plugins/wordpress-firewall.php on line 245
Tozsamosc - religijna, etniczna, jezykowa | m-gok.pl

m-gok.pl

m-gok.pl

Tozsamosc - religijna, etniczna, jezykowa

W miniony poniedziałek, mój mąż i ja wzięliśmy udział Teo 5. roczne Atlanta Festival arabskich. Sponsorowany przez Instytut Alif i Towarzystwa Arab American Kobiet Gruzji, festiwal dało uczestnikom wspaniałe MA © LANGE arabskiego żywności z Maroka, Syrii, Izraela, Palestyny ??i Libanu, a także muzyka arabska, sztuki i rzemiosła, zakupy w uroczy suku oraz kilka wystaw koncentrując się na przeszłych i obecnych osiągnięć intelektualnych i arabskich historii arabskiej w Stanach Zjednoczonych.http://pbok.pl/odszkodowanie-za-wypadek-smiertelny/

Po wspaniały obiad w marokańskiej i palestyńskiego taryfy Teo i zastanawiałem się wokół festiwalu rozmowie z wielu festiwalowych bywalców i organizatorów. Spędziliśmy trochę czasu na deser stoisku rozkoszując w dekadenckim tablicy arabskich słodyczy i rozmowy z Helen i Widad członkami Towarzystwa Arab American Kobiet Gruzji, która była odpowiedzialna za wspaniałe asortyment popularnych słodyczy arabskimi. I była szczególnie złożona z domowych basbousa, Placek semoliny nasączone syropem słodko pocałował delikatną istotę wody różanej.

Być może zastanawiasz się, dlaczego piszę o tym festiwalu, a co to ma wspólnego z religią? Dobrze pokrywa się ze mną i cieszmy resztę trasy przed dostaniem się do poważnych rzeczy. Po deserze (kupiłem jakiś basbousa do zrobienia), Teo i poszedłem zobaczyć wystawę znajdujący się w Instytucie Alif. Po wejściu na wystawę, natychmiast napotkał plakaty ścienne Lista wybitnych amerykańskim Arabów takie jak Salma Hayek, Ralph Nadar, Tony Shalhoub, George Mitchell, John Sununu, Spencer Abraham, Helen Thomas, Marlo Thomas, Bobby Rahal, Paul Anka, Paula Abdul, i Shakira. Na wystawie umieszczono także historyczną wycieczkę arabskich osiągnięciami w dziedzinie nauki, matematyki i technologii, wraz z przykładami grzywny grafiki arabskiej z różnych krajów. Piękne szkło z Iraku, prawosławny chrześcijańskich ikon z Libanu i meble inkrustowane z Syrii były widocznym na wyświetlaczu. Jednym z najbardziej przejmujących eksponatów uhonorowany czterech pokoleń rodziny Najjar który dumnie służył w wojsku amerykańskim. Oprócz eksponatów, Instytut Alif Świadczył różnorodne zajęcia dla dzieci i dorosłych, nauka.

Podczas zwiedzania wystawy, jak rozmawiałem z wieloma uczestnikami, to przyszło mi do głowy, że w obchodach arabską historię i kulturę, ten festiwal udało się przekroczyć konfliktów religijnych, które tak często chwyta naszą uwagę w wieczornych wiadomościach. Byłem otoczony przez muzułmanów, chrześcijan i świeckich Arabów, którzy odłożyć na bok dzielące ich różnice religijne z okazji ich kulturowej tożsamości etnicznej /. Niestety, Amerykanie często nie są świadomi różnorodności religijnej i etnicznej, która istnieje w świecie arabskim, ale na szczęście, Instytut Alif spisali zorganizowanie i prezentujący tę różnorodność do widzów festiwalu, arabskich i innych arabskich podobni. Zgodnie z programem festiwalu, Instytut Alif określa tożsamość arabska według języka mówionego, nie pochodzenie etniczne.

"Arabowie są różne narody, które żyją w 22 krajów: Algieria, Bahrajn, Komory, Dżibuti, Egipt, Irak, Kuwejt, Liban, Libia, Mauretania, Maroko ,, Oman, Palestyna, Katar, Arabia Saudyjska, Somalia, Sudan, Syria, Tunezja , Zjednoczone Emiraty Arabskie i Jemen. słowo "Arab" obejmuje ponad 300 milionów wieloetnicznych i wielorasowych arabskich ludów mieszkających w tych krajach. Oprócz języka, Arabowie są zjednoczone przez korzenie kulturowe i historyczne, zgodnym z Abrahamem i Sema, The najstarszy z trzech synów Noego, a także wielkich migracji semickich pochodzące z Półwyspu Arabskiego, który doprowadził do powstania Asyryjczyków Aramejczycy i Kananejczyków. "

Oczywiście tożsamość arabska jest o wiele bardziej skomplikowane i po prostu nie może być określona za pomocą wspólnego języka. Arabowie prawie zawsze posiadają wiele tożsamości naraz, takich jak: Syryjczyk, Izraelczyk, Palestyńczyk, Egipska, Libańska, muzułmaninem, chrześcijaninem, druzowie, Shia, sunnici, Katolik, Melchicki katolicki, koptyjski, żydowska i arabska świecka. Tożsamość zbiorowa można uzyskać nie tylko poprzez język, ale poprzez religii, historii, historii, tradycji, polityki, ideologii, dla upamiętnienia wydarzeń, albo prosty obchodów jednego czynnika identyfikującego które czasowo nadpisuje różnic religijnych, ideologicznych lub politycznych. Atlanta Festiwal arabski zwrócił chrześcijaninem, muzułmaninem i świeckie Arabów wspólnie świętować bogaty gobelin tożsamości arabskiej i osiągnięć. Pochwalam wysiłki i liczymy na udział w przyszłorocznej imprezy.

To doprowadza mnie do pytania dnia: W Stanach Zjednoczonych jest najprawdopodobniej najbardziej etnicznie, rasowo, religijnie i językowo zróżnicowanym krajem na świecie; jakie czynniki tworzą spójną naszą tożsamość? Or-to podziały polityczne i religijne, tak widoczne w dzisiejszej Ameryce symbolem braku czynników jednoczących?

Nazywam się Heather Abraham Sagisman i jestem uzależniony od religii lub mężem Teo wzywa mnie, religia Nerd. Jestem obsesyjnie religii i wszystkiego o religii. To nie ma znaczenia, który z religią, znajdę je wszystkie fascynujące i spędziłem większość mojego życia czytając o religii, obserwując różne religie w praktyce, a ostatecznie uczestniczyło Georgia State University do formalnego szkolenia w zakresie religioznawstwa. Po uzyskaniu zarówno licencjata i magistra religioznawstwa (religia porównawczy), uważam, że wciąż jestem głodny bardziej mój blog jest przedłużeniem mojego wspaniałego obsesji.

Nie jest moim zamiarem promowania jakiegokolwiek systemu jedną religię lub światopogląd, ani za brak szacunku dla czyichś przekonań. Religia Nerd dotyczy przede wszystkim informowanie czytelników o różnorodności religijnej, które spotykamy w naszym codziennym życiu. Pamiętaj, że absurdem jedna osoba jest inna religii!

napisane przez: