Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/seofabryka/public_html/m-gok.pl/wp-content/plugins/wordpress-firewall.php on line 245
Zwiazek zdrowia i kultury | m-gok.pl

m-gok.pl

m-gok.pl

Zwiazek zdrowia i kultury

Zwiazek zdrowia i kultury

Tkanka tłuszczowa to wyspecjalizowana tkanka w organizmie, która jest głównym magazynem energii w postaci triglicerydów osadzania. Tłuszczowa zwykle występuje u ssaków, jak dwóch różnych formach, takich jak białe i brązowe tkanki tłuszczowej. W zależności od gatunku ssaków ilość i rozmieszczenie tkanki różna. Większość tkanek tłuszczowych podlega białej kategorii, które znajdują się w różnych narządach i w różnych częściach ciała.

Ludźmi, ta tkanka znajduje się w wielu miejscach; że znajduje się pod skórą w postaci tłuszczu podskórnego, otaczających narządów wewnętrznych tłuszczu trzewnego, tak wewnątrz jak kości lub szpiku kostnego żółtego szpiku, a także w piersi. Specyficzne rozmieszczenie takich warstw są dalej adipocytów składach. Te magazyny są rezerwuarem tkanki tłuszczowej, która zawiera kilka rodzajów komórek; najwyższy odsetek komórek jest adipocyty, które zawierają kropelki tłuszczu. Kilka innych komórek, w tym fibroblastów, makrofagów i komórek śródbłonka są również częścią tego tkanki, wraz z pewną liczbą drobnych naczyń krwionośnych. Ponieważ system powłoka zawiera skóry, która gromadzi się w najgłębszej części tkanki podskórnej, tkanka tłuszczowa jest utworzone pod skórą i zapewnia izolację ciała od ciepła i zimna.

Działa jako wyściółką ochronną wokół wszystkich najważniejszych narządów w organizmie. Choć jego główną funkcją jest zarezerwować lipidów, ale również pełni rolę głównego źródła energii przez syntezę lipidów w celu zaspokojenia potrzeb jednostki. Osoby otyłe są widoczne z większą ilością tkanki tłuszczowej w organizmie. Nadmierne tkanki widziano wiszące w dół z brzucha, a także znany jako podskórnych. Czasami, aby usunąć te tłuszcze są potrzebne operacje. Brzuch ma warstwę adipocytów znanych jako trzewnej tkanki tłuszczowej i wewnątrz. Tłuszcz wewnętrzny chroni żołądka, wątroby, jelit i nerek poprzez formowanie warstw ochronnych wewnątrz ciała. tłuszczu piersi jest także rodzajem białej tkanki tłuszczowej, który pomaga w tworzeniu mleka podczas ciąży z pomocą hormonu oksytocyny i pomaga matce karmić niemowlęta. U ludzi, nadmiar tłuszczu gromadzi się w jamie brzusznej, biodra, a również w obszarach klatki piersiowej.

W różnych ssaków, adipocyty są również; u myszy, że znajdują się wewnątrz jamy brzusznej i jamy warstw tworzących kilka składów wewnątrz ciała. Nawet po macicy i jajników, tworzy się warstwę masy zapewnienie ochrony tłuszczu napełniony. tkanki tłuszczowej Brown są gęsto upakowane mitochondria, a także znajdują się w różnych miejscach u ssaków. Jako takie tkanki są dobre w vasuclarization w hibernacji zwierząt pomagają w regulacji temperatury ciała poprzez zakaz dreszcze termogenezę.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat funkcji tkanki tłuszczowej i uzyskać więcej artykułów i zasobów o tkankę tłuszczową odwiedzając tkanki tłuszczowej

napisane przez: