Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/seofabryka/public_html/m-gok.pl/wp-content/plugins/wordpress-firewall.php on line 245
Jak pomoc emigrantowi zaklimatyzowac sie | m-gok.pl

m-gok.pl

m-gok.pl

Jak pomoc emigrantowi zaklimatyzowac sie

Jak pomoc emigrantowi zaklimatyzowac sie

Wiele mówi http://www.domyzbali-krakow.pl/domy-z-bali-caloroczne się o wystąpieniu szoku kulturowego dla emigrantów, ale niewiele dyskusji pojawia się na odwrocie, ale często bardziej poważne wstrząsy, że o powrocie do domu kultury po pewnym czasie jazdy. W rzeczywistości większość ludzi, którzy go doświadczają nawet nie są świadomi jego istnienia, mimo że jest zjawiskiem może fizycznie i emocjonalnie zakłócić życie.wyposażenie sklepów spożywczych

Występowanie i działanie szoku hodowli są dobrze udokumentowane, ale mniej wiadomo o prądem odwrotnej hodowli, jest w dużej mierze nierozpoznany przez większość a nawet możliwość. Twój czas z dala od domu kultury wpływa cię bardziej niż zdajesz sobie sprawę, i wstrząs odwrotnej kultura może być istotnym czynnikiem w repatriacji.

Pamiętam trzy różne przypadki, w moim życiu, gdzie doświadczyłem tego zjawiska. Każda sprawa jest inna. Pierwszym był lato spędził mieszka z rodziną przyjaciela uczelni w Meksyku. Drugi był lato spędził podróżowania i studiowania w Indiach. Trzeci był nauczania roku w Puerto Rico od razu po powrocie z podróży do Indii.

Osobiście uważam, że stopień, w jakim odwrócić szok kulturowy występuje zależy głównie od czterech czynników:

wiek, w którym pojawia się doświadczenie,

długość czasu byliście z dala od domu kultury,

stopień, w którym obcej kultury różni się od domu kultury oraz

czy jest to twoje pierwsze doświadczenie w nowej kulturze, czy tylko jeden z serii wielu takich zdarzeń w swoim życiu.

Każdy z tych czynników ma inny stopień efektu, ale razem tworzyć kombinację czynników ułatwiających porażeniem odwrotnej hodowlanej.

Wiek. Młodość to czas, kiedy nowe rzeczy są nie tylko łatwe, ale często akceptowane chętnie się doczekać. Myślę, że zarówno dotkliwość szoku kulturowego i odwrócić szok kulturowy jest więc mniej zauważyłem przez tę grupę. Starsze pokolenie jest bardziej uspołecznione do ich domu tradycji kulturowej, w większości przypadków mniej w stanie szybko przystosować się do zmian. Przez moich trzech miesięcy w Meksyku (moje pierwsze doświadczenie zagraniczne), zauważyłem różnice, ale w rzeczywistości oczekuje kolejnej ekscytującej, nieoczekiwane zdarzenia. Rozmawiałem o moich doświadczeniach wielu miesięcy, ale moim głównym potrzeba kiedy wróciłem do Stanów Zjednoczonych był mój głód hot dog i talerz ubijaj? Puree. Tyle jeśli chodzi o szok odwrotnej kultury!

Długość czasu. Zarówno moje pierwsze doświadczenia Meksyk i Indie trwała około trzech miesięcy. Nie było wystarczająco dużo czasu, aby rozpocząć dostosowywanie się do nowych warunków, ale nie wystarczająco dużo czasu, aby stać się w pełni zaaklimatyzować się do nowej kultury.

Zakres różnic kulturowych. Odwrócona szok kulturowy jest największa, gdy język i kulturę swojego kraju jest znacznie różnią się od siebie. Z tego powodu, że był o wiele trudniej dostosować się do zmian wywołanych w moim myśleniu, podczas gdy w Indiach, niż było, kiedy byłem w Meksyku.

Liczba emigrantów doświadczeń miałeś. Wydaje się, że bezpośredni związek między liczbą różnych miejsc kulturalnych masz doświadczenie i zdolność do dostosowania się do tych dodatkowych lub skutków wstrząsu odwrotnej kultury po powrocie.

Podobnie jak szok kulturowy, wstrząs odwrotnej kultura wpływa na różne osoby w różnym stopniu. Zdając sobie sprawę z możliwości jego powstania po powrocie do domu nie może go zatrzymać, ale pomoże Ci zrozumieć, co się z tobą dzieje.

Dr Lamar Ross, antropologiem kulturowym poprzez szkolenia, ma szczególny interes w szkoleniu osób do emigrantów życia i dostarczanie informacji na temat wyjątkowych miejsc podróży. Jest autorem, pedagog, fotograf, internet przedsiębiorca, podróżnik i międzynarodowych. On mieszka w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Puerto Rico i Indiach i podróżował w 29 różnych krajach.

On obecnie dzieli swój czas pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Republiką Panamy. Mówi po angielsku i hiszpańsku płynnie i posiada podstawowe umiejętności w kilku innych językach. Aby uzyskać więcej informacji na temat emigrantów żyjących, sprawdź blog ekspatriantów podróżników Notatki. Sprawdź również swoim blogu Wszystko Dojazdowej.

napisane przez: