m-gok.pl

m-gok.pl

Ogrodnictwo a kultura

Ogrodnictwo to termin, który jest używany do opisania biznesu, nauki i technologii w uprawie roślin stosowanych u ludzi i konsumpcji. To natychmiast wywołuje obrazy ogrodników i ogrody, ludzi i roślin. Proste prace domowe ogrodniczych skomplikowanych działań krajobrazu w domach, kompleksów mieszkalnych, międzynarodowych korporacji, w parkach publicznych i różnych innych miejscach stanowią ogrodnictwie.bratbud – roboty Różnorodne działania takie jak planowanie i wprowadzenie żywności i nawozy dla roślin kwitnących, krzewy i drzewa, a także roślin spożywczych, takich jak warzywa i owoce są ujęte w tej technologii; usługi powiązane, takie jak komunalne projektowania i budowy, remontu i odbudowy krajobrazu, gospodarki remontowej, hortiterapia i sadownictwo objęte jej zakresem. Takie działania są coraz częściej postrzegane jako fundamentalne dla człowieka życia i dobrego samopoczucia.

Ogrodnictwo obejmuje dwie sekcje – żywności i produktów nieżywnościowych. Florystów, lub technicy i naukowcy, wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności na dużej produkcji żywności i niespożywczych roślin do społecznego, jak również indywidualnych potrzeb.

Nauka Ogrodnictwa obejmuje szerszy zakres czystych nauk – biologia, botanika, chemia, geologia, matematyki i fizyki. Jego wkład do ludzi i społeczeństwa w ogóle, to handlu handel, edukacja, opieka zdrowotna, obrotu i stosowanie naturalnych terapii.

Etymologia i Antropologii Ogrodnictwa

Termin „Ogrodnictwo” pochodzi od słowa „hortus”, co oznacza po łacinie i ogród „cultura” od czasownika „colo” lub „kultywować”. Stowarzyszonych słownik angielsko ‚Hortus’ z ‚stoczni, która odnosi się do kraju sąsiedniego budynku. Jednak konsekwencje tego terminu nie są powszechnie rozumiane i doceniane przez ludzi, w odniesieniu do jego dużym wpływie na zdrowie ludzi i stylu życia. Ogólny termin „ogrodnictwo” nie oddaje skomplikowane wzajemne relacje; nie ma to skutecznie komunikować się z daleko idącą także znaczenie roślin upraw i plonów żywności dla ludzkiej egzystencji i utrzymania.

Ogrodnictwo sięgają aż do starożytnej Persji i czasów Cyrusa Wielkiego i osiągnęła obecny dzień z wybitnych i rewolucyjne florystów jak Luther Burbank i Freeman S. Howlett. Są to www.justynaczowicka.pl/2015/03/sesje-brzuszkowe_20.html nie tylko ogrodnicy, ale naukowcy z wielu informacji i badań nad praktykami i metodami, które będą korzystne dla ludzi i społeczności na całym świecie w uprawie roślin i upraw. Ogrodnictwo, jako praktyka, można znaleźć w cywilizacji i społeczeństw, gdyż przeniósł się z koczowniczych myśliwych-zbieraczy do osadników na lądzie hodowanie różnych roślin i upraw, z uwzględnieniem gruntów warunki glebowe, klimatyczne i pogodowe i ich potrzeby, aby być skutecznie podtrzymywane. Płodozmian był prawdopodobnie starożytna nauka dobrze rozumiane przez tych osadników. Starożytni Amazon-kolumbijskiej, Chińska, Europejska, Śródziemnomorska, Mezopotamii, a także kilka innych cywilizacji rozumieć potrzebę uprawiania roślin i sadzenie drzew i roślin, które zachowałyby naturalnych ekosystemów i napełniajcie bogactwa mineralne gleby. Dowody wskazuje na popularnej „system żarowy ‚techniki są stosowane na całym wcześniej mieszkań osadnika i nauki o sadzenie małych działek o różnych upraw zamiast korzystać duże połacie ziemi toczenia kultywować jeden plon. Jako przykłady, uprawa kukurydzy, słonecznika i dyni przez wschodnich Wspólnot lasach Ameryki Północnej i uprawy awokado, papryka chili, kakao, papaja i dynie, a także fasoli i odciski przez Majów w Ameryce Środkowej mogą być cytowane.

Ogrodnictwo w nowoczesnym znaczeniu

Ogrodnictwo jest dziś postrzegana jako intensywnego i intymnej relacji między roślinami i ludzi. Z nowoczesnych rozwiązań naukowych i technicznych, Ogrodnictwo szeroko obejmuje dziewięć zasad studiów, podzielić na dwie szerokie kategorie spożywczymi i ozdobnych. Te dziewięć obszarów są:

• Sadownictwo – badanie pojedynczych drzew, krzewów, roślin i winorośli i ich pielęgnacji i usuwania

• Kwiaciarstwa – marketing i produkcja roślin kwiatowych

• Architektura krajobrazu – projektowanie, produkcja i utrzymanie ogrodów i układów

• Winiarstwo – aspekty winiarstwa

• Olericulture – marketing i produkcja warzyw

• Sadownictwa – zrobić z owoców ziarnkowych

• Fizjologia pozbiorcze – utrzymanie jakości i zapobieganie psucia roślin

• Turf Management – konserwacja i produkcja traw darniowych do rekreacji i sportu

• Winiarstwo – marketing i produkcja winogron

Za „Arborist” lub „arboriculturist” jest profesjonalnym zaangażowany w praktyce sadownictwo, nazwa nadana do uprawy i zarządzania krzewów, drzew i pnączy. Bardziej znany jako „drzewo lekarza lub chirurga”, tych specjalistów skupić się na zdrowie i bezpieczeństwo drzew.

napisane przez: