m-gok.pl

m-gok.pl

Porozumienie kulturowe miedzy narodami

Porozumienie kulturowe miedzy narodami

Gdy działania są postrzegane przez filtr kulturowego, działania, które niektórzy postrzegają jako nienaturalne, niewiedzy lub sprzeciw w jednej kulturze; może być zupełnie normalne w innym. To właśnie ten typ nieporozumień kulturowych, która tworzy tak wiele błędnych wyobrażeń wśród rozproszonych grup ludności.justynaczowicka.pl – fotografia noworodkowa kraków

Emigranci w szczególności są stale bombardowane przez tych różnic kulturowych. Rozbieżności pomiędzy postrzeganych znaczeń słów i działań pomiędzy grupami kulturowymi stać się większe do tego stopnia, że ??hodowle historycznie dzielą ze sobą niewiele wspólnego.

Amerykanie, Kanadyjczycy, a do pewnego stopnia, Brytyjczycy mają wiele podobieństw w historii kultury, jeszcze kilka wieków unikalnych doświadczeń zaakcentować różnice tyle, ile podobieństw. Różnice językowe są minimalne, ale znaczące. Amerykańska „pnia” Samochód staje się brytyjski „boot”. Ronda USA staje brytyjski „rondo”. Liczne inne różnice wyraźnie wyróżniać gdy obywatel amerykański i brytyjski przedmiotem komunikują, ale w stopniu nasilenia, te różnice są minimalne i są łatwe do pokonania.

Trzy najczęstsze obszary większych problemów nieporozumienia w Expatriate interakcji z populacji kraju przyjmującego są: 1. fałszywe wyobrażenia i stereotypy 2. Wartość Różnice i Nieporozumienia i 3. Różnice we wzorcach komunikacji. Weźmy po kolei.

Nieporozumień i stereotypami. Nieporozumień przyjdzie naturalnie. Każda tradycja kulturowa ma swój system wartości i wzorce zachowań własnych, które są odpowiednie dla nich, nawet wtedy, gdy inna i nie do zaakceptowania dla innych tradycji kulturowych. Postrzeganie działania innych poprzez własną filtra kulturowego często hamuje udanego zrozumienia, co oznaczają działania w ich kulturze.

W artykule zrobiłem w 1979 roku do czynienia z edukacji międzykulturowej, kiedyś na poniższej ilustracji. Boliwijskiej ranczer oferowane indyjskie spodnie wykopać dziurę na niego. Pięć dni później dziura została zakończona, a farmer, jak obiecał, dał Indian spodnie. Ranczera następnie zaproponował drugą parę spodni czy Indian zrobi dla niego kolejne zadanie, które wymaga jedynie jeden dodatkowy dzień. Indyjski odmówił. Jego rozumowanie było, że potrzebne tylko jedną parę spodni. Fakt, że uda mu się w ciągu jednego dnia, co wcześniej zabrał go pięć dni był nieznaczny do niego. Dla niego to był głupi, aby spędzić jeszcze jeden dzień, aby uzyskać coś, czego nie potrzebujesz.

Bez konkretnych, Spieszę dodać, że stereotypy lokalnych mieszkańców często może podjąć paskudny obrót. Ostatnio, w grupie Google czynienia z Panamy, widziałem kilka obraźliwych stereotypowe kulturowych odniesień do lokalnych Panamanians. Kilku uczestników grupy były szybkie, aby wskazać sprawcy błąd swoich sposobów.

Różnice wartości i Nieporozumienia. Powyższa ilustracja boliwijskich Indian farmer i Dobrym przykładem jest również różnic wartości.

My generalnie odzwierciedlają wartości przesyłanych do nas od naszych rodziców i generalnie nieświadomi ekstremalnych różnic w możliwościach kulturowych, które istnieją na świecie. Amerykański nastolatek, przyzwyczajeni do naszej metody datowania za wybór partnera, ma trudności ze zrozumieniem zwyczaj w Indiach rodziców wyborze partnera. Ale czemu nie? Nie rodzic wiedzieć znacznie więcej o wyborze partnera niż niedojrzałym nastolatkiem? Nieporozumienia byłby bezpośrednim rezultatem spotkania amerykańskiego nastolatka omawiania wyboru kolega z Indii. Nie jest to kwestia, która jest dobrze, czy źle. To dlatego, że jest. pattens Kultura rządzić.

Różnice we wzorcach komunikacji. Każdy używa werbalnej i niewerbalnej wskazówek w zakresie komunikacji, ale wszyscy nie komunikuje się w ten sam sposób. Albo treści i proces ten może się różnić. Te różnice w wielu przypadkach wydają się zaciemniać przeznaczony wiadomość, ponieważ wchodzą w konflikt ze sobą. Zwykle nie są świadomi odrębności naszych wzorców komunikacyjnych, a także brak świadomości jest w stanie prędzej czy później powodować konflikt komunikacyjny.

Tylko świadomość czynników nieporozumienia nie musi zatrzymać ich występującym, ale przynajmniej wiemy, że nasza droga nie jest to jedyny sposób. To jest początek prawdziwej komunikacji.

Dr Lamar Ross, antropologiem kulturowym poprzez szkolenia, ma szczególny interes w szkoleniu osób do emigrantów życia i dostarczanie informacji na temat wyjątkowych miejsc podróży. Jest autorem, pedagog, fotograf, internet przedsiębiorca, podróżnik i międzynarodowych. On mieszka w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Puerto Rico i Indiach i podróżował w 29 różnych krajach.

On obecnie dzieli swój czas pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Republiką Panamy. Mówi po angielsku i hiszpańsku płynnie i posiada podstawowe umiejętności w kilku innych językach. Aby uzyskać więcej informacji na temat emigrantów żyjących, sprawdź blog ekspatriantów podróżników Notatki. Sprawdź również swoim blogu Wszystko Dojazdowej.

napisane przez: http://www.plisy-rolety.pl