m-gok.pl

m-gok.pl

Czlowiek – jego cialo i dusza

Czlowiek - jego cialo i dusza

Wszyscy wiemy, że ciało ludzkie składa się z takich rzeczy jak tkanek, narządów, komórek, skóry i kości. Nazwa naukowa na badania, co organizm składa się nazywa anatomii.

Badania z zakresu anatomii, jednak nie jest i nie może być tak dynamiczny, jak badania nauk przyrodniczych, jak ciało ludzkie faktycznie działa i jak części ciała zachowują się i współdziałają ze sobą.zapraszamy na naszą stronę internetową Nauka ta nazywa fizjologii człowieka.

Organizacja organizmu

Ciało jest organizowany na czterech różnych poziomach:

Chemiczne – na bardzo podstawowym poziomie najmniejszych i ciało składa się z atomów i cząsteczek

Cellular- na następny poziom, atomy i cząsteczki tworzą komórki. Komórki są struktury podstawowy poziom w organizmie. Korpus składa się z różnych rodzajów komórek, które obejmują: białe i czerwone ciałka krwi; komórki tłuszczowe; Komórki mięśni i komórek nerwowych

Tissue – Korpus zawiera tylko 4 typy tkanek: mięśni; nerwowy; nabłonkowy; i tkanki łącznej. Tissue składa się z grup komórkowych otaczająca względu zarówno funkcję wraz wykonać konkretne zadanie.

Or- organem składa się z 2 lub większej liczby rodzajów tkanek. Organy mają specyficzne kształty i wykonywać różne funkcje indywidualne. Wątroba, na przykład, jest ważnym organem odpowiedzialnym za wiele rzeczy, w tym odtruwa organizm i produkcji biochemicznych, zwanych żółć, aby pomóc w trawieniu. Wątroba składa się z nerwowego, tkanki łącznej i mięśniowej.

systemy organizmu

Ciało składa się z dziesięciu różnych systemów, które pracują razem, aby funkcję ciała. Systemy te są następujące: Układ hormonalny; System nerwowy; Układ krążenia; układu pokarmowego; System Integumentary; Układ oddechowy; Układ moczowy; Układ rozrodczy; Układ mięśniowo-szkieletowy; System odprnościowy.

Sposób, w jaki systemy organizmu działają i współdziałają ze sobą nazywa integracja. Wiele systemów, podczas gdy oni mają swoje własne specyficzne funkcje, pracować równolegle z innymi systemami, aby upewnić się, że ciało działa tak jak powinno.

Sposób, w jaki systemy organizmu rozmawiać ze sobą nazywa komunikacji. Istotne jest, że wszystkie części ciała, co dzieje się w innych http://www.lek-med.pl/potrzeby-lekarzy/internetowa-rejestracja-pacjentow-5.html częściach ciała, tak, że optymalna wydajność można osiągnąć.

Gdy wszystko działa dobrze w organizmie i są skutecznie i normalnie pracuje, to mówi się, że jest w stanie homeostazy. Jednak ta równowaga jest delikatna i wiele rzeczy może pójść nie tak z ciała – czy to z przyczyn zewnętrznych lub wewnętrznych. Organizm reaguje następnie spróbować skorygować balans wykorzystując swoje różne systemy, ale nie zawsze można to osiągnąć. To gdzie współczesny medycyny kroki, by spróbować i naprawić to, co organizm sam nie może.

Badanie ludzkiej fizjologii i anatomii jest już od ponad 2000 lat. Badania przez pionierów takich jak Arystoteles i Hipokrates był dość prosty, ale rozpoczął się bardziej złożoną analizę life science znamy dziś. Jednak współczesny fizjologii człowieka daje nam wiedzę, aby dowiedzieć się, jak nasze ciała pracują w ten sposób pomagając nam wszystkim żyć dłużej i zdrowiej.

napisane przez: