m-gok.pl

m-gok.pl

Dr Who – kiedys i dzis

Dr Who - kiedys i dzis

Banał, która przykleiła się do doktora Who lat sześćdziesiątych był jednym z dzieci ukrywa się przed Daleks za kanapę (lub sofa, w zależności skąd jesteś.) To samo w sobie jest komentarz kulturowe / gospodarczych. W dzisiejszych czasach nie zawsze można ukryć przed Daleks zza mebli, bo to chyba o ścianę. Na początku 1960 roku Wielkiej Brytanii swoją kanapa byłaby od ściany i przed telewizorem i kominkiem, bo nie miałaby centralnego ogrzewania.wyroby-kute.pl

Jest 2008 i jestem 47 lat. Dla mnie te ikoniczne potwory Sci-Fi zwane Daleks zawsze. Nie pamiętam, po raz pierwszy, że je widzieli, byli zawsze tam, ale prawdopodobnie oglądał odcinki William Hartnell, takich jak „The Chase”, w którym pojawił się Dalekowie na szczycie Empire State Building dekad przed „Daleks w Manhattan „

Telewizor kulminacyjnym BBC w sobotnie popołudnia, zaraz po programie sportowym „trybuny” był dr Who. Jak przez mgłę pamiętam białą włosach William Hartnell bardziej flet Patrick Troughton gra „kosmiczną hobo. Moim głównym pamięci tego czasu był Yeti w underground- wizji tuneli z systemu London Tube i pływającej kuli, która beeped długo zanim zobaczyłem go wyświetlić.

Podobnie Dalekowie zawsze wydawał się pojawiać pierwsze, jak cienie w korytarzach.

W „Geneza Daleks” Toma Bakera Lekarz miał okazję zniszczyć Dalekowie w miejscu ich powstawania, ale zrezygnował z powodu wszystkich ras, które łączą w czasie wojny przeciwko nim. Słaby argument czułem, i jeden, który był bardziej zainspirowany dramatycznej konieczności złych bohaterów niż jakikolwiek prawdziwej troski etycznej.

Ale kiedy nowy Dr.- z twarzą Christopher Eccleston- pierwszy spotyka samotnego Dalek, prawie płakał za utratę niewinności wyrażona w swoim strachu i nienawiści do stworzenia którego rasy zostały wymazane Time Lords. W rzeczywistości BBC otrzymała kilka skarg na odcinku do „Dalek”, ponieważ uznano, że raz pacyfistą Dr, wszystko, ale torturuje stworzenie w metalowej skorupie.

I nowy dr ma jeszcze inne cechy, nie obserwowane w „klasycznych” szeregowo. Istnieją wskazówki o stosunki seksualne ze swoim towarzyszem, Rose Tyler, że dr oznaczało więcej niż kiedykolwiek znał Sarah Jane ( „Szkoła Reunion”) i gdy pojawia się Kapitan Jack są nawet aluzje homo-erotyzmu.

Ale mimo zmian, nadal istnieją ważne powiązania zachowujące ciągłość między nowoczesnym i klasycznym serialu. Doktor, który zawsze pokrywa się między Sci-Fi i gatunku horrorów. W pierwszych dniach nie było świadomego wysiłku, aby edukować. Było niedawno ukłon w tym kierunku w serii czterech odcinku, który został ustawiony w Pompejach, jeden z Hartnellem sries miano „Rzymianie”.

Humor jest ważnym elementem najnowszej serii „. W jednym z epizodów Tom Baker epizodycznie został wykonany przez Johna Cleese (Monty Python), który był krytykiem sztuki w galerii, gdzie dr akurat wylądował swój wehikuł. Cleese komentowana jak budka telefoniczna była sztuka, ponieważ był w miejscu, gdzie nie oczekiwano, a on był w żaden sposób zaskoczony, kiedy zniknął.

Przede wszystkim dr Kto utrzymywał ethic- pozytywny, potwierdzając życiową filozofię. Pomimo wojny zmęczony, obecny dr wciąż ma szacunek dla życia we wszystkich jego przejawach, jest skłonny do powrotu do przemocy, a zawsze jest tak przepraszał, gdy nie jest ranny lub utraty życia- „Przykro mi, jestem tak , tak mi przykro … „

Hołd musi być opłacona Russell T. Davies, aby i jego zespołu za zabicie ikonę, dla utrzymania atmosfery oryginału, a co czyni go tak dużo lepiej.

napisane przez: