Wiejska zabudowa

Cybinka na przestrzeni stuleci

Niewielka miejscowość geograficzna zwana Cybinką to jeden z najpowszechniejszych przystanków chwilowych w podróżach turystycznych wszystkich zagorzałych miłośników bytowania z niczym nieskażoną przyrodą. Generalnie rzecz biorąc mowa tu w szczególności o tym, że Cybinka stanowiąca gminę miejsko-wiejską posiada mnóstwo interesujących miejsc, gdzie jest nietknięta przez człowieka dzika natura, z którą można poobcować. Na tym jednakże nie koniec, a wynika to w głównej mierze z tego względu, iż Cybinka posiada naprawdę wiele ciekawych miejsc kultury.
Pierwszym znaczącym obiektem w charakteryzowanej tu miejscowości stał się dawny pałac klasycystyczny. Został on wzniesiony kilka stuleci temu, a przyczynił się do tego jego ówczesny właściciel, jakowym był prezydent rejencji francuskiej. Z czasem przy tym właśnie pięknym i imponującym stylizacyjnie pałacu, powstał szeroki park krajobrazowy, który z czasem dopiero został przerobiony na park krajobrazowy.

Początkowo miał być to jedynie teren obiegający pałac. Mniej więcej w okresie przedwojennym doszło do intensyfikacji prac nad stworzeniem kopalni głębinowej węgla brunatnego. W końcówce wieku dwudziestego zaś powstała długa linia kolejowa, która prowadziła do Kunowic. Kiedy doszło natomiast to wybuchu działań wojennych, to do Cybinki wkroczyły od razu wojska niemieckie. Ogólnie rzecz biorąc udało się Cybinkę Polakom odzyskać, a wtedy miejscowości zdecydowano się nadać prawa miejskie. W zasadzieporównanie ubezpieczeń oc samochodu biorąc pod uwagę kiedy miało to miejsce, śmiało można powiedzieć, że Cybinka jest ogólnie jednym z najmłodszych miast w kontekście historycznym na terenie całego obszaru ziem lubuskich.
Autor artykułu: Blacharstwo i Lakiernictwo