Wiejska zastawa stołowa

O najmłodszej miejscowości ziem lubuskich

Województwo lubuskie obejmuje swym zasięgiem między innymi jedną z malowniczych miejscowości znajdujących się w tamtej części naszego przepięknego kraju, jaką okazuje się być znana zwłaszcza miłośnikom historii – niejaka Cybinka.
Cybinka jest na dziś dzień uznawana głównie za gminę miejsko-wiejską, która zamieszkiwana jest łącznie przez niespełna trzy tysiące mieszkańców, jednakże warto dodać, że do Cybinki, jaka zaistniała już stulecia temu, non stop przybywają liczni turyści i wyjeżdżają z jej granic maksymalnie zadowoleni – nie tylko z zabytków na jakie tam wpadli, ale także z przyrodniczego punktu widzenia- mogli tam błogo wypocząć na łonie natury, w ciszy i spokoju oraz przy świeżym powietrzu. Cybinka okazuje się miejscem bardzo chętnie odwiedzanym, ale zanim tak było jej koleje losu były naprawdę mocno skomplikowane. Raz była ona w posiadaniu prezydenta rejencji francuskiej, później przez kilkanaście lat władali nią władcy pruscy, a później znowu przejmowała ją rodzina Fickenstein.

Miejscowość zasłynęła ze względu na walki wojenne, jakie toczyły się w niej w trakcie trwania drugiej wojny światowej. Zakończyły się one przejęciem Cybinki, ale później i jej odbiciem przez Polaków, dlatego też śmiało można powiedzieć, że Cybinka jest zdecydowanie najmniej wiekowąfartuch z folii miejscowością całego terenu województwa lubuskiego. I tak też pozostało po dziś dzień. Ogólnie rzecz biorąc, nadanie jej praw miejskich nastąpiło w 1945 roku, kiedy to miało miejsce przejęcie tej miejscowości przez administrację polską.
Autor artykułu: kabiny z hydromasażem