Zachód słońca nad rzeką w lubuskim

Sport i rekreacja w Cybince

Odwiedzając jedną z popularniejszych gmin miejsko-wiejskich na terenie województwa lubuskiego, jaką okazuje się być niejaka Cybinka, można sporo zwiedzić. Jest tam przede wszystkim niesamowicie piękna szata krajobrazowa, ale na tym atrakcji tejże miejscowości w naszym malowniczym regionie lubuskim nie koniec. Dodatkowo, Cybinka okazuje się być wspaniałym ośrodkiem, jeżeli chodzi zwłaszcza o zabytki – jest tam kościół ewangelicki w klasycystycznym stylu kompleks pałacowy i towarzyszący mu park pałacowy, który niegdyś, to jest wraz z początkiem dwudziestego stulecia, został przekształcony w park krajobrazowy. Dodatkowo, dwa cmentarze i zespół młyński, ale i nie tylko to. Cybinka ma także do zaoferowania ciekawe miejsca sportu i rekreacji.
W Cybince stworzona została jakiś czas temu spora powierzchnią, nowoczesna sala, która pełni funkcje hali sportowej. Ma ona wyposażenie, na jakie składają się boiska centralne, boiska treningowe oraz trybuny składane. Dodatkowo, jest tam także Stadion Miejski.

Na tym obiekcie sportowym może pomieścić się maksymalnie sześćset osób, bowiem na tyle przewidziany i zaprojektowany został układ architektoniczny tego obiektu. Co więcej, warto wspomnieć, że niemal równo połowa tych miejsc to stanowiska siedzące. Poza tym, jest tam także świetnie przystosowane boisko treningowe, które także wchodzi w skład Stadionu Miejskiego. Ponadto, nadmieńmy również, że w Stadionie Miejskim w Cybince intensywnie działa powiązany z nią Gminny Klub Sportowy, jakim jest 'Syrena' Cybinka. Powstał on już lata temu, to jest w 1949 roku. W roku 2016 nastąpiła natomiast jego reaktywacja.